İddaa Nasıl Oynanır Resimli Anlatım

En sık ve en ince ayarlı konularımız ile sizlerin karşısında olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu sefer ise iddaa nasıl oynanır resimli anlatım sayfası ile karşınızdayım. Bu sefer oldukça büyük bir bilgi verilen makale ile sizlerle olacağım. İddaa oyununun tarihçesinden başlayarak kendi yaşadığım deneyimlere kadar her türlü yaşanmışlıktan yola çıkacağım. Gördüğünüz üzere resimli olarak anlatım yapacağım bu sayfada videolu anlatımları da gerçekleştirmek istiyorum. Bu sayede çok daha sağlam öğrenme olacağını düşünüyorum. İddaa bir çok şeye gebe bir oyun. Her an kazanıp bir saniye içerisinde de kaybetme ihtimaliniz var. Bu ihtimallerin olumlu yönlerini ele alarak açıklamalara devam etmek istiyorum. Kazanmak için elimizden geleni değil, aklımızdan geleni yapmamız çok daha önce gelecektir. Bu oyunda, bu sektörde, bu alemde duygusallığa yer yok arkadaşlar. Her şey aklımız ile halledilmelidir. Yani bir takımın taraftarısınız diye o maça tuttuğunuz takımı favori olarak göstermemeli ve para yatırmamalısınız. Böyle yaparsak zaten cebimizi az da olsa doldurmak adına bir merdiven üste çıkmış oluruz.

1000 TL Bonus
1000 TL Bonus
1000 TL Bonus
3000 TL Bonus
5000 TL Bonus
500 TL Bonus
200 TL Bonus
500 TL Bonus
1500 TL Bonus
1500 TL Bonus
2000 TL Bonus
5000 TL Bonus
1000 TL Bonus
100 Free Spin
900 TL Bonus
2500 TL Bonus
1000 TL Bonus
1000 TL Bonus
600 TL Bonus
10.000 TL Bonus

İddaa dediğimiz bu sanal oyunun kuponlara dökülmüş hali ilk olarak 2004 yılında başlamıştır. Bir anda büyük patlama yaşanan bu oyunda iddaacılar bir anda iddaa bayilerine üşüşmeye başladı. Hatta dolup taşıyor desem yalan olmayacak. İddaa tarihçesi böyle büyük bir olaya hazır mıydı bilemiyorum ama Türkiye’deki kişiler için bu büyük bir serüven olacaktı. Şu an 2014 – 2015 yıllarındayız. Ne olacak kestiremesem de 2016 yılında ben her şeyin çok daha cazip olacağından yanayım. Zamanla gidişat daha iyi olacak. İddaa, sadece bir oyun olarak da düşünülmemelidir. Büyük bir endüstri olması bir çok spor kulübüne de yansıdı. Kulüpler için büyük bir gelir kaynağı oluyor. Maç sonucu tahminine göre yol alması sebebiyle kuponlarda MS1 – MS0 – MS2 şeklinde işaretlemeler, belirlenen kodlar yardımıyla sisteme kaydediliyor. Ardından maçın sonucunu beklemeye başlıyoruz. Tabi bu sadece amaç olarak böyle yapıldı. 2004 yılından bu yana her şey çok değişti. Bu değişimler tamamen üstüne katarak yeni çeşitlerle renklendirildi. Bunlara bir el atalım şimdi. İlk defa iddaa oynayacak olan biri gibi düşünüp resimlere geçelim.

İddaa Nasıl Oynanır Resimli Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Videolu Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Tüm Ayrıntılarıyla Resimli Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Detaylı Anlatım

Yukarıda görüldüğü üzere boş bir iddaa kuponu paylaştım. Bu kuponu şimdi biz dolduracağız. Bir anlamda iddaa nasıl oynanır resimli anlatım yapmış olacağız izninizle. Boş iddaa kuponunda sizin de anlayacağınız gibi bazı numaralar ve iddaa terimleri yer almaktadır. 1 ile 0 arasında gidip gelen 3 bölmeli bir iddaa kodları bölümü var sol tarafta. Bu sol taraftan ilk işimiz maçın, müsabakanın kodunu yazmaktır. Bir diğer deyişle de işaretlemektir. İşaretlerken çok fazla kutucuk dışına çıkıp karalama yapmamak lazım. Aksi takdirde sorunlar çıkabilir. Sorun derken diyelim ki iddaa oynamak için geldiğiniz bayiye çok geç vardınız ve maçın başlamasına çok az bir süre var. Siz de alelacele kuponu doldurdunuz ve yanlış kodlama ya da kutucuğun dışında işaretleme yaptınız. Bu durumda kuponunuzu yeniden doldurmanız istenebilir. Veyahut o anda bayi görevlisi size maçın tekrardan kodunu sorup teyit eder. Bu da zaman kaybına yol açar. Belki de size kazandıracak olan bir maçı böylelikle kaybetmiş olursunuz. Şimdi de bu kupona örnek vererek bir kodlama yapmak istiyorum.

İddaa Nasıl Oynanır Resimli Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Videolu Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Tüm Ayrıntılarıyla Resimli Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Detaylı Anlatım

Diyelim ki seçtiğim maçın kodu 345. 345 kodlu müsabakayı iddaa oyununda maç sonucu 2.5 üstü olarak işaretlemek istiyorum. Bu nasıl oluyor buna bakalım hemen. Öncelikle maçın kodunu 3 haneye bölüyoruz. Öyle tek haneye işaretleme yapmıyoruz. Sırasıyla yukarıdan aşağıya doğru birinci bölüme 3, ikinci bölüme 4, üçüncü bölüme de 5 rakamı işaretlenmiş olarak gösterilmelidir. Aynı yukarıdaki verdiğim örnekteki hali ile olmalıdır.

İddaa Nasıl Oynanır Resimli Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Videolu Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Tüm Ayrıntılarıyla Resimli Anlatım, İddaa Nasıl Oynanır Detaylı Anlatım

Ardından da geçiyoruz sağ tarafa. Kuponun kodlama işi bitti artık. Ancak son kısım çok daha önemlidir. Ben zor diye biraz daha 2.5 üstü konusuna yönelik bir doldurma yapmayı seçtim. Daha doğrusu çok kolay ama 2.5 üstü deyince insanlar biraz acaba bu nasıl işaretleniyor diye de kendilerine soruyorlar. Sağ tarafta görüldüğü gibi İY ve MS diye iki kolon var. Bunlar ilk yarı ve maç sonucu anlamlarını verir. Baş harfleri burada yer alıyor. Az aşağısında da A ve Ü harfleri var. Bunlar 2.5 Alt ve 2.5 Üst demektir. Bizimki neydi; 2.5 üst seçeneğiydi. Bize de gereken bu harftir. Aynen üstte olduğu gibi bunu işaretliyoruz.

Şu ana kadar kuponumuz hazır. Yani en azından maç kodlaması veya işaretlemesi yapılmış oldu. Eğer ki maç sonucuna oynayacağınız bir şey varsa bu direkt olarak MS kısmındaki işaretlemelere tabi olacaktır. MS1 – MS0 – MS2 şeklinde oynanabilir olan iddaa oyununda bu sefer 1-0-2 seçenekleri işaretlenecekti.

“İddaa Nasıl Oynanır Resimli Anlatım” üzerine 18 yorum

 1. İddaa hakkında hiç bir yerde olmayan bilgileri sunmussunuz. İddaa nasıl oynanır diye soranlari memnun edici bir konu olmuş. Yeni iddaa oynayanlar için olsun bahis için olsun gayet iyi bir başlangıç olacak.

 2. 2,5 alt veya 2,5 üst seçeneği ne demek neyi seçiyoruz? Bir de tek maç için mi oynanıyor bir sınırlama var mı?

  1. 2.5 alt: Maçın 90 dakika süresinde 3 golden az olacağı şeklinde düşünülen ve yapılan tahmindir. Kuponda ALT yazısını işaretleyin.

   2.5 üst: Müsabakanın 90 dakikası içerisinde 3 ve 3 golden fazla olacağını açıklar. Kuponda ÜST yazısını işaretlemelisin.

   Sınırlama yok.

  1. Olur Anıl, ilk yarı kısmında 1’i ve maç sonucu kısmında yine 1’i işaretlemelisin.

 3. Kullandığım bir uygulamada MS1, MS2, 2,5 Alt, 2.5 Üst yazıyor yukarıdaki açıklamalarda bunları anladım. Bir de KG var diyor uygulamada bunu açıklayabilir misiniz?

  1. İki takımın maç içerisinde birbirine karşılıklı gol atması KG (karşılıklı gol) kısaltmasıyla ifade edilir.

 4. Herseyi anladimda örneğin 2.mac ve 3.macin kodunu yazicaz nereye yazacagiz ustteki doldurulmus örneğin 🙂

  1. 1 maç yazılacak bölgede 3 kodlama alanı vardır. Her 3 kodlama alanına bir diğer maçınızı alt alta gelecek şekilde işaretlemelisiniz. Örnekte verilen işaretleme 1 maçın kuponda yer almış halidir.

 5. Ilk olarak maç kodunu isaretliyoruz ondan sonra 2,5 alt ve 2,5 üst var ama 2,5 alt ilk yarı sonucu altinda 2,5 üst ikinci yarı sonucu bölümünde birşey fark ediyomu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE